Українка стала наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо

На шляху до фіналу 17-річна дівчина перемогла олімпійську чемпіонку.

На чемпіонаті світу з дзюдо в Баку 17-річна українка Дарина Білодід виграла золоту медаль у ваговій категорії до 48 кг.

У півфіналі українка виграла у чинної олімпійської чемпіонки з Аргентини Паули Парето. В кінці сутички дзюдоїстка  виконала прийом ваза-арі та святкувала перемогу з рахунком 1:0.

>

У фіналі українка розібралася з чинною чемпіонкою світу японкою Фуною Танакі, в середині сутички зробивши іппон.

Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо. На момент перемоги в Баку їй виповнилося 17 років та 11 місяців. Колишньою наймолодшою чемпіонкою світу була японка Рійоко Тамура, якій в 1993 році було 18 років та 1 місяць. Зазначимо, що в 16 років Білодід стала чемпіонкою Європи.