► «Мінфіну» у Фейсбуці: основні фінансові новини
Фінансовий резерв утворюється за рахунок регулярних внесків АТ «НАЕК «Енергоатом». Раніше ці кошти просто зберігалися на рахунках, поступово втрачаючи вартість через інфляцію. Інвестиції в ОВДП дозволяють більш ефективно використовувати ці ресурси: держава отримує фінансування, а інвестори — стабільний дохід.
Другий етап інвестування відбувся 28 липня 2026 року. На аукціоні Міністерство енергетики придбало 494,940 військових ОВДП на загальну суму 517 мільйонів гривень.
В результаті двох аукціонів:
- 23 червня 2026 року Міненерго придбало військові облігації на 327 мільйонів гривень під час першого етапу;
- 28 липня 2026 року відбулося придбання ще 494,940 ОВДП на загальну суму 517 мільйонів гривень;
- загальна сума інвестицій перевищила 844 мільйони гривень (придбано 813,711 військових облігацій).
В подальшому ці кошти планується використовувати для фінансування робіт з виведення з експлуатації ядерних установок. А до моменту використання резерв буде приносити додатковий фінансовий результат.
Військові ОВДП слугують одним з важливих інструментів, за допомогою яких держава залучає кошти для покриття бюджетних потреб під час війни. Для інвесторів такі папери цікаві, оскільки дозволяють позичити гроші державі під відсоток, в той час як держава отримує необхідне фінансування без додаткового податкового тягаря.
Що стосується резерву Міненерго, інвестиції в ОВДП допомагають одночасно вирішити дві задачі: зберегти накопичені кошти та забезпечити їх поступове зростання завдяки доходам від державних цінних паперів.
Нагадаємо, що 28 липня під час аукціону з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) Міністерство фінансів залучило 9.44 мільярди гривень, що на 3.28 мільярдів більше, ніж у попередньому тижні — 6.16 мільярдів гривень.
: