НБУ ввів у обіг дві нові пам’ятні монети: кому присвячені

НБУ ввів у обіг дві нові пам’ятні монети: кому присвячені

12 червня Національний банк України розширив серію обігових пам’ятних монет під гаслом «Ми сильні. Ми разом», додавши до неї два новітніх випуски. Про це було повідомлено на сторінці регулятора у Facebook.

Присвята нових монет

Ці монети відзначають Миколаївську та Одеську області:

  • «Ми сильні. Ми разом. Миколаївська область»;
  • «Ми сильні. Ми разом. Одеська область».

Особливості дизайну монет

Обидві монети мають номінал у 10 гривень.

Аверс монет повторює дизайн обігової монети аналогічного номіналу, випущеної у 2018 році.

Головною темою реверсу є стилізована карта України, яка чітко показує адміністративні кордони та відзначені регіони — Одеську та Миколаївську області.

Автором реверсу стала Олександра Кучинська, а аверс створив Володимир Дем’яненко.

Скульптор — Володимир Дем’яненко.

Обіг та реалізація монет

Кожен з нових пам’ятних монет буде введений в обіг в кількості 2 мільйони штук.

Частину тиражу випустять у спеціально оформлених роликах, кожен з яких включатиме 25 монет, а загальний тираж одного ролика складе 15 тисяч екземплярів.

Додаткова інформація

Як повідомлялося, в кінці травня 2026 року Мінфін запустив в обіг дві нові монети з вже згаданої серії «Ми сильні. Ми разом», що символізує єдність та спільність України та її регіонів.