Біткоїн обвалився нижче $60 000 уперше після перемоги Трампа

Біткоїн обвалився нижче $60 000 уперше після перемоги Трампа

Біткоїн вперше з жовтня 2024 року знизився нижче психологічної межі в $60 000. Водночас перша криптовалюта втрачає свої позиції на ринку, переобраны президентом США Дональдом Трамп, що раніше сприяло її популярності, із-за значних змін у сфері спекулятивних інвестицій. Це підтверджує Bloomberg.

Фактори падіння

Нещодавнє падіння біткоїна викликане кількома головними чинниками:

  • Відток коштів зі спотових біткоїн-ETF,
  • Загострення геополітичних питань,
  • Сумніви щодо стійкості основних джерел попиту на ринку.

Особливу тривогу викликала компанія Strategy, заснована Майком Сейлором, яка підтримувала попередній бичачий тренд через великі закупівлі біткоїна. Інвестори почали ставитися більш критично до підходів формування корпоративних резервів у цифрових активах після того, як компанія цього тижня оголосила про рідкісний продаж частини своїх монет.

Загалом, ринкова ситуація стає менш вигідною для криптосектора. Протягом останнього десятиліття криптовалюти отримували перевагу серед ризикових активів.

Сьогодні ж капітал, який раніше вільно перетікав у криптовалюти, розподіляється між більш широким спектром спекулятивних інструментів, адже увага інвесторів переключилася на новітні тренди в сфері штучного інтелекту (ШІ).

«Тривалий час криптовалюта була „гарячим“ активом, в якому були зацікавлені як Кремнієва долина, так і великі інституційні інвестори. Але ШІ витіснив її. Простий факт: ШІ тепер є ключовим інвестиційним трендом», — коментує ринковий стратег компанії Baird Майкл Антонеллі.

Акції компаній у секторі ШІ стали основним фактором зростання на ринку, що призвело до падіння інтересу до біткоїна. А роздрібні інвестори активно почали вкладати в короткострокові опціони і ринки прогнозів.

Навіть у самій індустрії цифрових активів стейблкоїни та безстрокові ф'ючерси забирають на себе інтерес, який раніше зазвичай переходив до біткоїна.

Наслідки адміністрації Трампа

Справжній спад відбувається у час, коли криптоіндустрія могла б щосили святкувати успіхи.

Адміністрація Трампа сприяла розвитку сектору, на який надіялося понад десять років: підтримка з боку президента, більш позитивна регуляторна політика, визнання з боку інвесторів та законодавча основа, яка дедалі чіткіше визначає цифрові активи як невід'ємну частину фінансової системи. Але замість підвищення попиту, ці досягнення наклалися на один із найбільших спадних циклів біткоїна за останні роки.

Біткоїн встановив свій рекорд напередодні початку тривалого спаду, викликаного ліквідацією маржинальних позицій, протягом якого ринок став надзвичайно вразливим.

Конфлікт навколо Ірану остаточно знизив інтерес інвесторів до ризикових активів, залишивши біткоїн осторонь, тоді як фондовий ринок активно зростав завдяки успіхам у технологіях ШІ.

Окрім цього, нові занепокоєння щодо інфляції вигідні для золота, а не для біткоїна, що підриває його статус як надійного інструменту хеджування інфляційних ризиків. Оптимістичні прогнози щодо приходу великих інституцій на ринок змінилися на сумніви в тому, чи зможуть вони підтримувати обсяги закупівель на потрібному рівні.

«Якщо золото безпосередньо змагається з американським доларом, то біткоїн, по суті, змагається з глобальною ліквідністю. У часи, коли інвестори все більше переконуються, що високі процентні ставки залишаться, а вартість капіталу залишиться високою, природно, що вони зменшують частку активів без гарантованого доходу», — пояснює аналітик криптобіржі Дін Чен.