Спотові біткоїн-ETF пережили один із найгірших тижнів: інвестори вивели $1,7 млрд

Спотові біткоїн-ETF пережили один із найгірших тижнів: інвестори вивели $1,7 млрд Аналіз Экономіки Спотових Біткоїн-ETF та Альткоїнів

За період з 1 по 5 червня 2026 року сектор спотових біткоїн-ETF у США зазнав значних втрат, спостерігаючи чистий відтік капіталу на рівні $1,72 млрд. Це стало другим найбільшим падінням в історії крипто-ETF, згідно даних SoSoValue, про що повідомляє ресурс Incrypted.

Втрачені кошти біткоїн-ETF: BlackRock зазнає найбільших втрат

Інвестиційний гігант BlackRock виявився на передньому краї цього падіння. Вкладники в його основному фонді IBIT вивели $1,34 млрд. Інші відомі компанії також зазнали суттєвих втрат:

  • Fidelity (FBTC) — втрата $201,92 млн;
  • Grayscale (GBTC) — вивід $144,36 млн;
  • ARK Invest та 21Shares (ARKB) — зменшення на $49,71 млн;
  • Bitwise (BITB) — втратили $15,57 млн;
  • Invesco Galaxy (BTCO) — зниження на $12,65 млн.

Лише два фонди змогли продемонструвати позитивну динаміку: MSBT залучив $35,05 млн, тоді як HODL зріс на $4,22 млн. Тим часом, фонди BTC, BRRR, EZBC, BTCW та DEFI залишилися без змін щодо притоку капіталу.

Фонди не витримали втрат

Спад інтересу до інвестицій торкнувся й спотових Ethereum-ETF, які завершили тиждень з негативними показниками. Загалом з цих інструментів було виведено $168,22 млн.

Чільні втрати знову поніс продукт від BlackRock — фонд ETHA, який втратив $111,52 млн. Менші втрати фіксують Fidelity (FETH) — мінус $26,46 млн та Grayscale (ETH) — забрали $25,41 млн. Інші фонди, такі як ETHE від Grayscale, втратили $3,87 млн, а ETHB (21Shares) — $0,98 млн. Решта фондів (ETHV, ETHW, QETH, EZET та TETH) не зазнали змін.

Альткоїн-ETF та ринок Гонконгу

У період паніки навколо основних гравців крипторинку, фондові акції на основі альткоїнів відзначили різноманітні результати:

У позитивному сегменті — фонд HYPE-ETF забезпечив найбільший притік капіталу (+ $16,65 млн). Також на позитивній хвилі знаходяться фонди на базі (+ $2,62 млн), BNB (+ $1,21 млн), DOGE (+ $0,66 млн) та LINK (+ $0,13 млн).

У негативному сегменті — інвестори масово продавали Solana-ETF, що призвело до виводу $6,52 млн. Показники інших продуктів на базі Avalanche, Hedera та не зазнали змін.

Варто зазначити ринок Гонконгу, що продемонстрував протилежний тренд до американського. У той час як у США відзначали мільярдні втрати, спотові біткоїн-ETF у Гонконзі закрили тиждень з позитивним результатом, отримавши чистий притік у розмірі 41,5 BTC.