Учені підрахували вуглецевий слід біткоїна: одна транзакція генерує майже пів тонни CO2

Учені підрахували вуглецевий слід біткоїна: одна транзакція генерує майже пів тонни CO2

Згідно з недавнім дослідженням, проведеним Люцернським університетом прикладних наук і мистецтв в партнерстві з консалтинговою компанією Swiss Economics за замовленням Федерального відомства з охорони навколишнього середовища Німеччини, кожна транзакція в мережі біткоїна викидає приблизно 486 кг вуглекислого газу (CO2).

Порівняння: Біткоїн та PayPal

У контексті, цікаво відзначити, що одна транзакція в мережі Ethereum — яка є другою за популярністю криптовалютою на ринку — викликає викиди лише 0,003 кг CO2. Це навіть менше, ніж при проведенні грошового переказу через всім відомий сервіс PayPal.

Чому біткоїн має високе енергоспоживання?

Значний рівень викидів CO2 в біткоїн-мережі прямо пов'язаний з інтенсивним майнінгом.

Для верифікації транзакцій та генерації нових монет тисячі потужних комп'ютерів по всьому світу змагаються у вирішенні складних математичних задач. Цей безперервний процес вимагає величезних обсягів електричної енергії.

На відміну від біткоїна, Ethereum обрав більш екологічний шлях, відмовившись від енергомісткого методу майнінгу та перейшовши на алгоритм Proof-of-Stake. Це призвело до значного скорочення енергоспоживання та, відповідно, зменшення викидів CO2 у мережі.

Додатково

Нагадаємо, що за інформацією видання «Мінфін», біткоїн впав нижче психологічної межі в $60 000 вперше з жовтня 2024 року.